Олена Дзюба: "Чоловік надихнув мене на природню красу"

dsc_7616.jpg

Прагнення до натурального й природнього сміливо можна назвати трендом сучасного життя перенасиченого споживацькими гонками. Тому не дивно, що все більше й більше людей обирають органічні продукти і косметику - чисту, як сама природа. Дехто крокує далі - сам творить такі дива власноруч. Наприклад, як наша співрозмовниця Олена Дзюба, майстриня натуральної косметичної продукції.



Олено, як все почалося, що ж надихнуло юну дівчину? Де бралася така кропітка схема косметичного процесу?

Я давно мріяла виготовляти натуральну косметику. Справа в тому, що я довго фарбувала волосся у чорний колір, чим їх вкрай і зіпсувала. Природнім стало бажання почати все спочатку й мати здорове, «своє» волосся. Тільки ж як пришвидшити цей процес? Адже волосся росте дуже повільно: 1-1,5 см на місяць. Так довго чекати я не хотіла, ось і влаштувала собі своєрідний мозковий штурм: Інтернет, рецепти масок. Раніше мені не доводилося мати справу з народними засобами, то надолужила згаяний час сповна. У волосся втирала гірчичний порошок, настойку з перцю, сік цибулі, редьки, дріжджі, желатин, купу масел. Навіть сама збирала трави. Так-так. Їздила в село, сумлінно сушила те запашне зілля. А потім відварами полоскала волосся. Найголовніше, що результат не забарився. Волосся почало рости швидше, а блиск який неперевершений був! Я потроху підстригала пофарбовані кінчики. Мій перукар можна сказати, що пліч-о-пліч пройшла зі мною цей довгий шлях «відродження» натурального волосся. Вона підтримувала мої починання, підбадьорювала і з кожною зустріччю щиро захоплювалася неабияким результатом.


Проте, чесно зізнаюся, що найістинішим «винуватцем» мого вболівання за натуральність, природню красу став мій чоловік. Він постійно міркував, як же це красиво, вмовляв мене не фарбувати мої коси. На це ще вистачить і подальшого життя. Ось так ці вмовляння й надихнули творити натуральну косметику власноруч.


Намагаюся постійно вдосконалювати свої знання на цю тему. Мене вразили факти про шкідливість промислової косметики. І я стала уважніше вивчати склад того, що купую. Наприклад, шампунь намагаюся брати без лаурил\лаурет сульфатів. Важко повністю виключити хімію у продуктах, я розумію. Але можна хоча б уважніше вибирати те, що потрапляє до нашого організму через шкіру. Тому, коли я дізналася, що доволі просто приготувати для себе крем, бальзам для губ, спрей для волосся тощо, не вагаючись взялася до роботи. Я сама зможу змінити склад продукту, буду переконана, що в ньому лише натуральні інгредієнти.


Частий гість я на форумах кремоварів, миловарів. Постійно вчуся, читаю, веду потрібні нотатки. Єдине, жалкую, що в школі не горіла хімією. Цього зараз ой як бракує. То надолужую на майстер-класах, у самоосвіті. Найкращий вчитель - досвід. Важко уявити, скільки було зіпсовано мною інгредієнтів, коли я варила свої перші крема... Коли тільки вивчала теорію, навіть не уявляла наскільки практично все залежить від багатьох нюансів, технік, правил.


Ну а тестувалася перша продукція на рідних і близьких людях. Вони й по сьогодні мої постійні й вірні клієнти. Моя найправдивіша реклама. Обожнюю кінцеві творіння фотографувати. Продумувати їхні образи, ідеї якнайвлучніше цей товар презентувати. Такий приємний додатковий бонус до творчого процесу. Я із задоволенням роблю косметику на замовлення. І щиро тішить думка, що це не просто мій додатковий дохід, але й користь для оточуючих.

 

Изображение


Наскільки в домашніх умовах вдалося поєднати і нотку косметичної чарівності процесу і побутові, технічні нюанси? Де замовляються компоненти?

На превеликий жаль я ще не маю окремого кабінету для виготовлення своєї косметики. Роблю замовлення просто на кухні. Для цього в мене виділений окремий стіл, окремий холодильник. Мушу в домашніх умовах поєднувати побут і творчість. Компоненти замовляю на американських сайтах. Йдеться про базові масла, ефірні, екстракти. Косметичну тару та активні компоненти, як правило, купую в запорізькому Інтернет-магазині Арома-Віта.



Олено, а хто твої замовники? Як оточуючі реагують на такий альтернативний продукт?

Це мої знайомі, їх знайомі. Особливо косметику я не рекламую. Веду просту групу Вконтакті, на Однокласниках. І мені цього достатньо. Зазвичай клієнти відшукують мене самі по відгукам своїх друзів. А мені приємно, що кількість цих бажаючих росте. А значить люди уважніше ставляться до себе, своєї краси, здоров'я, врешті-решт. Особливо відзначу мого найвірнішого та найціннішого клієнта - мою маму. Вона дуже схвально ставиться до мого хобі. Все сумлінно тестує і завжди дає слушні поради.

 

Изображение



Як ти придумуєш варіанти продукції, їх назви?

Їх диктують компоненти продукту. Якщо це шоколадний бальзам для губ, то відповідно йому дарую назву «Шоколадний поцілунок». Аналогічно й до інших формую темові образи.

 

Изображение



Що кумедного, неординарного могла б ти пригадати за роки свого косметичного бізнесу?

Чесно, не пригадується нічого. Хіба що посмішку викликає, що дехто з друзів, знайомих іноді плутають мене з мережевим маркетингом на кшталт AVON чи ORIFLAME, коли я додаю нове фото зі своєї колекції. А коли починаємо спілкуватися і вони дізнаються, що я роблю цю натуральну косметику власноруч, то як мінімум дивуються і запевняють, що ніколи б не подумали, що таке можна самому приготувати.



Наскільки фінансово дружній такий косметичний бізнес сімейному бюджету? Адже ціни на продукцію досить демократичні як для "хендмейд": бальзами для губ - 25 гривень, тонік - 45 за 100 мл, лавандовий крем для рук - 40 за 50 мл?

Що до ціни, то вона дійсно не така висока як для косметики, виготовленої власноруч. Є чимало майстрів, у яких подібний товар і вдвічі, і втричі дорожчий. Враховуючи, що я більшість інгредієнтів замовляю на американських сайтах, мій заробіток є доволі скромним. Але я й не ставила собі це за мету. Це моє хобі, маленький додатковий дохід. Зізнаюся, що мені б дуже хотілося такою ціновою політикою подарувати можливість користуватися косметикою з натуральними інгредієнтами якнайширшому колу представниць слабкої статі.



Знаю - в планах чимало ідей про розробку лінії догляду за обличчям. А що ще в перспективах? Або у мріях?

Багато планів, тільки б часу не бракувало! Не завжди встигаю суміщати роботу й хобі. До того ж, я ще займаюся продажем якісних масел. Замовляю їх з Америки. Хотілося б представити серію рецептів по догляду за волоссям, більше спреїв, для різних типів волосся, бальзамів. Мрію, що й шампунів. Ну й так, кремів для обличчя.



ДОВІДКА
Олена Дзюба. Майстер із виготовлення авторської натуральної косметики. Народилася в Запорізькій області, село Біленьке. Закінчила в Запоріжжі ВПУ (кухар-кондитер). Три роки працювала за фахом. Пізніше пов'язала трудову діяльність зі сферою торгівлі.

 

Изображение



Серія авторської косметичної продукції включає крема, крем-скраби, спреї для волосся, масажне масло, бальзами для губ, вершки демакіяж для обличчя, тоніки, молочко, масло для вій і навіть дитячий крем! До кожного продукту майстер додає детальну інструкцію з точним переліком компонентів, інформацією про них, терміном придатності, який, як правило, досить короткий: косметика включає лише мінімум консервантів. (http://vk.com/club34733422)

 

Изображение



Олена - співавтор кількох творчих проектів у соціальних мережах. Із найостанніших - минулорічний конкурс «Мамині секрети краси» на Жіночому форумі Запоріжжя.


Форумчанки мали змогу розповісти про своїх мам, показати їх та головне - розповісти, яким секретам краси вчила їх мама, як знадобилися вони в житті.


Наразі на цьому ж Форумі Олена є модератором ще одного нового проекту Школа краси на WOMAN, в якій проводить Уроки догляду за волоссям: консультує, ділиться власним досвідом, порадами, ефективними рецептами масок та потужною теоретичною базою, перевіреною самою майстринею.

 

Спеціально для WOMAN - !МАРІЯ!

Фотограф Денис Минаев Запорожье

Кадрим Продакшн

Погода

Новости Запорожья

Сейчас на сайте

Сейчас на сайте 0 пользователя и 2 гостя.

Реклама

Реклама на WOMAN

(с) Все права защищены